doğum günü mesajları

En Güzel Doğum Günü Mesajları, mesajı, sözleri, kutlu olsun 2020’da

Eğer iyi dostlara, vefalı arkadaşlara, geniş bir arkadaş çevresine sahipseniz dünyada pek çok kişinin sahip olmadığı çok değerli bağlara sahipsiniz demektir. Uzun bir iş gününün ardından dostlarınızla sohbet etmenin,  okulda geçirdiğiniz sıkıcı ders programından sonra arkadaşlarla buluşmanın değeri paha biçilemez. Peki, bu dostlarınızın en özel günlerinde yani doğum günlerinde göndereceğiniz doğum günü mesajları nasıl olmalı? En iyi doğum günü mesajları 2020’da nasıl yazılır??

Doğum günün kutlu olsun demenin en güzel yolları nelerdir? Bu yazımızda bu konuları ele alacağaız. Yapmacık bir doğum günü mesajı göndermektense yazımızın devamında bulabileceğiniz doğum günü sözleri arasından seçimler yaparak değerli dostlarınızı mutlu edebilirsiniz. İşte karşınızda en güzel doğum günü mesajlar.

En Güzel Doğum Günü Mesajları

 • Bugüne kadar iyi günde de kötü günde de yanımda olduğun için öyle şanslıyım ki… Umarım en iyi arkadaşımın doğum günü en iyi şekilde geçer.
 • Sevginin ışığı üzerinden hiç eksik olmasın, yılların umut ve mutluluk dolu geçsin. En iyi arkadaşım olduğun için teşekkürler.
 • Senin gibi her zaman yanımda olan bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum. En zor günlerimde sığınacağım limanım olduğun için en mutlu gününde de yanında olmak istedim. Mutlu ve sağlıklı yıllar diliyorum.
 • Beni herkesten daha iyi anlıyorsun. Sanki içine gizlenmiş bir ikiz kardeşim var gibi. En güzel doğum günü mesajları bile senin için ne hissettiğimi söyleyemez
 • Her zaman beni dinlemek için yanımda olman öyle mutluluk verici ki… En iyi arkadaşım olduğun için çok şanslıyım. Doğum gününün tadını çıkar.

doğum günü mesajı

Sevgiliye doğum günü mesajı

 • Cennet bahçelerinden kalbime düşmüş cemremsin sen. Hayat ışığım, mutluluk sebebimsin. Hayatımda olduğun için öylesine şanslıyım ki. Yıllarımız mutlu geçsin sevgilim. İyi ki doğdun, iyi ki benimlesin.
 • Hayatım senin sayende hep düşlediğimden daha mutlu geçiyor. Bir kere gördüğümde tüm dertlerimi unuttuğum o gülüşün hiç solmasın sevgilim. Birlikte geçireceğimiz yeni yıllara…
 • Güzele ve iyiye dair bildiğim ne varsa sen öğrettin bana. Sadece bugün değil yılın her günü öylesine özel ve öylesine önemli ki benim için. Yıllarımız huzurlu, mutlu, sağlıklı geçsin sevgilim.
 • Hayattaki en büyük armağanım her günümü seninle geçirebilmek, en zor anlarımda varlığını yanımda hissetmek. En iyi dostum, sırdaşım, arkadaşım, yoldaşım, eşimsin sen. Birlikte geçireceğimiz mutlu ve huzurlu yıllar sevgilim.

Doğum günü mesajı göndermenin önemi

Doğum günleri, tarihin başlangıcından bu yana insanoğlunun mutlaka kutlamalar yaptığı özel günlerdir. Elbette sevdiklerimiz, değer verdiklerimiz yılın her günü bizler için çok önemlidir, ancak bu özel günlerde mutlaka hatırlanmayı isteriz. Göndereceğimiz küçük doğum günü mesajları sevgimizin birer göstergesi olarak kabul edilirler. Çünkü insan ilişkilerinde sadece sevmek yetmez, bu sevgimizi bir şekilde doğum günü mesajı ile karşı tarafa da hissettirmemiz gerekmektedir. Doğum günleri böyle anlar için biçilmiş kaftan gibidir. Küskünlüklerin bir son bulduğu doğum günleri dostlukların pekiştiği, sevginin katlandığı günlerdir. Her yetişkin çocukluk döneminde kutladığı ya da türlü sebeplerle kutlayamadığı doğum günlerini asla unutmaz. Özellikle sürpriz doğum günü kutlamalarının bu mutluluğu ikiye katladığını da unutmamak gerek.

doğum günü sözleri

2020 yılında en güzel doğum günü şarkı sözleri

 • Yarının bugününden çok daha huzurlu geçsin. Mutlu yıllar.
 • Pastandaki çoğalan mumlar hayat okyanusunu aydınlatan deniz fenerleri gibidir. Pastana eklenen her yeni mum sana sağlık ve mutluluk getirsin.
 • Umarım birlikte geçireceğimiz güzel günlerin sayısı giderek artıyordur.
 • Seninle tanıştığım ilk gün, sanki birkaç saniye önce tanışmışız gibi. O zamandan bu yana hayatıma kattıkların için sonsuz minnettarım. Mutlu yıllar.
 • Sağlıktan daha önemli bir güzelliğin olmadığı bu dünyada size yıllarca sağlık ve iyilik diliyorum. Çok eğlenceli bir gün geçir, doğum günün kutlu olsun.
 • Kısa mesaj en içten olandır. Hep aklımdasın. Mutlu yıllar.
 • Tüm hayallerin gerçeğe dönüşsün, yılların sağlık ve mutluluk dolu geçsin.

en güzel doğum günü mesajları

Doğum günü sözleri gerçekten ne anlama geliyor?

Birçoğumuza sıradan cümleler gibi gelen bu sözler aslında birer sevgi göstergesidir. İçten yazılmış bir doğum günü mesajları, aradaki tüm dargınlıkları ortadan kaldırır, aradaki dostluk bağlarını pekiştirir, sevginin tam olarak ifade edilmesini sağlar. Elbette bir doğum günü kutlaması yazarken küçük ilhamlar almak, bu konuya hâkim kişilerden destek almak fena fikir değildir. Çünkü zaman geçtikçe etkisi kanıtlanmış, klişe gibi görünen doğum günü sözleri kullanmak bazen en iyi yoldur. Her ne kadar dile getirmekten çekinsek de bizler de doğum günümüzün herkesçe kutlanmasını, en azından kısa bir mesaj yazılmasını isteriz. Bu özel günlerde hatırlanmak gerçekten insanı mutlu eder. Bu yüzden sevdiklerinize kısa da olsa doğum günü mesajları tebrikleri gönderin, aklınıza yazacak bir şey gelmediği durumlarda bu yazımızda sizlerle paylaştığımız mesajlardan istediğinizi kullanın.

doğum günü mesajları uzun

Doğum günün kutlu olsun demenin en güzel yolları

 • Aslında her doğum günü hayat defterimizde açtığımız yepyeni bir sayfadır. Umarım bu sayfayı gönlünde doldurursun.
 • Yeni yaşında korkuların ve acıların geride kalsın, geleceğin umut ve başarı dolu olsun.
 • Bu mutlu gününde yanında olamadığım için içim çok buruk, ancak şu anda gülen gözlerin gerçek gibi karşımdalar. Gülücüklerin hiç solmasın, mutlu yıllar.
 • Seni tek kelimeyle tanımlamam gerekse “ilham” derdim. Çevrene hep ilham verdin, umarım yeni yaşın da sana mutluluk ve huzur getirir.
 • Gözlerini kapat, nefesini tut, dilek dile ve mumları üfle… Umarım tuttuğun tüm dileklerin gerçekleşeceği bir yıl olur. Mutlu yaşlar.
 • Umuyorum ki bu sene arzuladığın her şey gerçeğe dönüşür. Mutluluklar.

Doğum günün kutlu olsun demenin en güzel yolları

Elbette, mesaj göndermeniz gerektiğini söylememize gerek yok. İster sosyal medya yoluyla ister cep telefonuyla mutlaka bir tebrik mesajı atmalısınız. Bunun yanı sıra doğum günü olan kişiye olan yakınlığınıza da bağlı olarak mutlaka küçük de olsa bir hediye alın ve doğum günü gerekir.

Hediyeler böyle özel günlerde çok önemlidir. Küçük ya da büyük bir hediye hatırlandığını hissettir ve en önemlisi benzersiz hatıralardır. Yıl boyu bir şekilde yanında olamayacağınız sevdiklerinize alacağınız minik hediyelerle yılın her günü sizi yanlarında hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Kutlayacağınız kişi çok yakınınızsa mutlaka küçük bir sürpriz doğum günü partisi düzenleyin. Kişinin yakın çevresini davet edin, pasta ve diğer gereksinimleri organize edin ve ona unutamayacağı bir parti verin. Bundan daha iyi bir doğum günün kutlu olsun deme şekli sanıyoruz ki yoktur.

doğum günün kutlu olsun

İyi bir doğum günü mesajı 2020’da nasıl olmalı?

Bir kere her şeyden önce yazacağınız mesajın içten olması, kutlayacağınız kişiyle aranızdaki sevgi bağını ifade etmesi gerekir. Nasıl ki çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı yolda gördüğümüzde merhaba deyip geçip gitmiyorsak, doğum günlerinde yazacağımız doğum günü mesajı da kuru, samimiyetsiz olmamalıdır. Bu yüzden karşınızdaki kişiye olan yakınlığınıza da bağlı olarak mutlaka mesajınız sevgi dolu olsun, geçmişte yaşamış olduğunuz kırgınlıklardan hiç bahsetmeyin ve en önemlisi gelecek temennileri ekleyin. Çünkü doğum günü yeni bir yaşın ilk günüdür ve kişinin önünde yaşayacağı uzun bir yıl olduğunu ifade eder. Dolayısıyla yakınlık derecesi her ne olursa olsun mutlaka karşınızdaki kişiye başarılar, mutluluklar ve huzur dilemeyi unutmayın. Ayrıca mesajın uzunluğundan kısalığından çok hangi üslupla yazıldığının da önemli olduğunu unutmayın.

Evet, doğum günleri çok özeldir ve bu yüzden göndereceğimiz kutlama mesajlarının da özel olması gerekir. İşte yukarıda ister sevgilinize, ister en iyi arkadaşınıza, isterseniz de akrabalarınıza gönderebileceğiniz en güzel doğum günü mesajları. Yukarıda listelediğimiz onlarca doğum günü mesajı arasından istediğinizi seçebilir, kolaylıkla büyük bir dertten kurtulabilirsiniz. Kuru bir doğum günün kutlu olsun mesajı göndermektense sevdiklerinizin çok daha mutlu olmalarını sağlamak sizin elinizde. En güzel doğum günün sözleri ile süslediğimiz birbirinden özel doğum günü mesajları sevdiklerinizin bu en özel günlerinde alacakları en güzel mesajlar olacak. Hepimiz biliyoruz ki çoğu zaman sevmek yetmez, bunu hissettirmemiz de gerekir. Yukarıdaki doğum günü mesajları hislerinizi sevdiklerinize iletmenin en kolay yolları değil mi?

Leave a Comment